Mitsubishi Motors Nowy Mistubishi Outlander

BEZPIECZEŃSTWO

Konstrukcja nadwozia typu RISE W konstrukcji nadwozia Mitsubishi Outlandera wykorzystano stal o wzmocnionej odporności na zginanie. Wszystko to w trosce o zapewnienie kierowcy i pasażerom najwyższego poziomu bezpieczeństwa w razie kolizji.
7 poduszek powietrznych Siedem poduszek powietrznych ochroni kierowcę i pasażera, przejmując siłę uderzenia podczas kolizji. System składa się z poduszek przednich, bocznych, kurtyn i poduszki kolanowej kierowc.
Monitorowanie martwego pola w lusterkach bocznych (BSW) Kiedy w martwym punkcie wykryty zostanie jakiś pojazd, włącza się alarm dźwiękowy (przy włączeniu kierunkowskazów), a na lusterku bocznym po danej stronie zaczyna mrugać sygnalizator ostrzegający.
Tempomat adaptacyjny (ACC) Tempomat adaptacyjny stanowi rozszerzenie funkcjonalności typowego tempomatu. Dzięki radarowi umieszczonemu z przodu możliwe jest zachowanie wybranego przez kierowcę odstępu do poprzedzającego pojazdu.
Ultradźwiękowy asystent ruszania (UMS) Aby uniknąć kolizji podczas parkowania, system UMS wspomaga Cię sygnałem dźwiękowym i komunikatem na tablicy rozdzielczej, kiedy tylko czujniki z przodu lub z tyłu wykrywają w pobliżu jakąś przeszkodę. System kontroluje też moc silnika, gdybyś przypadkowo wcisnął pedał gazu.
System informujący o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW) Kiedy samochód zaczyna zjeżdżać ze swojego pasa ruchu bez włączenia kierunkowskazu, system ostrzega sygnałem dźwiękowym i powiadomieniem na wyświetlaczu.
Automatyczne światła drogowe Kiedy system wykryje jadące z naprzeciwka pojazdy, automatycznie przełącza światła drogowe na światła mijania, zwiększając bezpieczeństwo i komfort jazdy nocą. Dzięki temu kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy.
System kamer 360° Dzięki czterem kamerom umieszczonym z przodu, z tyłu oraz po bokach będziesz w stanie zaparkować nawet w najciaśniejszej luce. Obraz z kamer wyświetlany jest na ekranie stacji multimedialnej.
System ostrzegający o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) Kiedy system RCTA jest aktywny, na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni symbol. Jeśli czujniki umieszczone w tylnym zderzaku wykryją zbliżający się pojazd przy włączonym biegu wstecznym, włączy się ostrzeżenie dźwiękowe, a na obydwóch lusterkach bocznych zacznie mrugać sygnalizator.