Stacja multimedialna SDA (Smartphone Display Audio) to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w zakresie multimediów dostępne w samochodach Mitsubishi. Oprócz standardowej funkcji radioodtwarzacza (w tym radioodtwarzacza cyfrowego DAB), SDA oferuje użytkownikowi możliwość korzystania z funkcjonalności Mirror Link, która przenosi wrażenia z użytkowania samochodu na zupełnie nowy poziom.

Stacja SDA - Mirror Link

Grafika poglądowa Czym jest Mirror Link i jakie to ma dla mnie korzyści?

Czym jest Mirror Link i jakie to ma dla mnie korzyści?

Mirror Link pozwala na podłączenie kompatybilnego smartfona z systemem operacyjnym Android lub iOS (Apple) i korzystanie z wybranych aplikacji telefonu na ekranie stacji multimedialnej SDA w ramach Android Auto lub Apple Car Play. Połączenie na linii telefon – SDA odbywa się za pośrednictwem kabla USB i może wymagać uruchomienia transmisji danych (mobilnego Internetu) w telefonie.

Kompatybilne aplikacje dostępne w ramach MirrorLink

 

Lista aplikacji dostępnych poprzez Android Auto oraz Apple Car Play stale się powiększa. Z doświadczenia Mitsubishi Motors wynika, że MirrorLink sprawdza się doskonale w przypadku aplikacji muzycznych, nawigacji czy takich, które służą do odtwarzania audio booków. Przykładowe, rekomendowane aplikacje dostępne na telefony z system operacyjnym Android wraz z opisem ich funkcjonalności przedstawimy poniżej.   

Stacja SDA - Mapy Google

Grafika poglądowa Mapy Google

Mapy Google

Nawigacja samochodowa w ramach map Google to jedno z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań. Mapy aktualizowane są na bieżąco i nie wymaga to od użytkownika żadnych opłat. Dodatkowym, nieocenionym udogodnieniem są informacje na temat natężenia ruchu drogowego, które pozwalają na wytyczenie najszybszej trasy do celu z ominięciem korków i zatorów drogowych.

Stacja SDA - Spotify Music

Grafika poglądowa Spotify Music

Spotify Music

Miliony utworów muzycznych w jednym urządzeniu? Teraz to możliwe. Spotify zapewnia dostęp do olbrzymiej biblioteki muzycznej, a dzięki systemowi SDA możesz zarządzać tymi zasobami za pomocą ekranu stacji multimedialnej w samochodzie.

Inne zastosowania funkcji MirrorLink

 

Korzystanie z map, muzyki czy audiobooków za pomocą ekranu stacji multimedialnej SDA uprzyjemnia jazdę samochodem i powoduje, że jest ona bardziej bezpieczna. Chcielibyśmy zaproponować Państwu pójście o krok dalej i uczynienie podróży jeszcze bardziej przewidywalną. W tym celu sugerujemy uruchomienie map Google na ekranie SDA, a w tle, na wyświetlaczu telefonu aplikacji Yanosik, której najważniejsze funkcjonalności przedstawiamy poniżej

 

janosik

Yanosik

W ramach aplikacji Yanosik kierowca otrzymuje powiadomienia na temat parametrów trasy którą się porusza. W zależności od okoliczności i aktywności innych użytkowników aplikacji mogą to być informacje o policyjnych kontrolach prędkości, fotoradarach czy robotach drogowych.

 

Jak obsługiwać system SDA?

Film ilustrujący połączenie z Android Auto

Film ilustrujący połączenie z iPhone Connect

Odpowiedzi na najważniejsze pytania

 

1.Czy każdy smartfon jest kompatybilny z funkcją Mirror Link?

W celu uruchomienia aplikacji Android Auto należy dysponować telefonem z systemem operacyjnym Android 5.0 lub nowszym. W przypadku funkcjonalności Apple Car Play wymagane jest urządzenie marki Apple iPhone w wersji 5s lub nowszej.

 

2. Czy korzystanie z Android Auto i Apple Car Play wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Zarówno Android Auto jak i Apple Car Play oferowane są bez dodatkowych opłat. Należy pamiętać, że korzystanie z niektórych aplikacji wymaga uruchomienia transmisji danych (mobilny Internet), co w zależności od posiadanej taryfy może być związane z kosztami. Dodatkowo, część usług dostępnych w ramach konkretnej aplikacji (np. Spotify Music) może wiązać się z koniecznością wykupienia abonamentu lub wniesienia jednorazowej opłaty.

 

3. Czy funkcja MirrorLink może być realizowana poprzez łączność bezprzewodową?

Uruchomienie funkcji Android Auto lub Apple Car Play każdorazowo wymaga podłączenia smartfona do stacji SDA za pomocą kabla USB.

 

4. Które modele Mitsubishi wyposażone są w stację multimedialną SDA?

Smartphone Display Audio dostępne jest w wybranych specyfikacjach Mitsubishi Outlandera i Mitsubishi Eclipse Cross.

 

 

 

Uwaga:

Google, Google Play, Android Auto i inne znaki są zastrzeżonymi znakami towarowymi Google LLC. iPhone, Siri i CarPlay są znakami towarowymi Apple Inc., zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Bluetooth® jest znakiem towarowym Bluetooth SIG Inc. Zdjęcia użyte w niniejszym filmie mogę nie uwzględniać najnowszych aktualizacji.

Smartphone Link Display Audio obsługuje urządzenia z systemem Android 5.0 lub nowszym / iOS 8.0 lub nowszym poprzez Android Auto / CarPlay. Android Auto i CarPlay mogą nie działać przy słabym zasięgu sieci komórkowych, nawet na objętych usługą obszarach. Klient ponosi pełne opłaty za usługi łączności sieciowej. Ponadto, klient może zostać obciążony dodatkowymi opłatami wynikającymi z podpisanych umówi przyjętych planów taryfowych operatorów telekomunikacyjnych. Podczas korzystania z usług w innych krajach klient może zostać poproszony przez operatorów telekomunikacyjnych o przyjęcie abonamentu opłat roamingowych. Nie wszystkie aplikacje na smartfony są kompatybilne z Android Auto lub CarPlay. Ze względów bezpieczeństwa poprzez Smartphone Link Display Audio dostępne są tylko aplikacje kompatybilne.